Wypożyczalnia

 
 
Pracownicy Wypożyczalni
 

mgr Iwona Sroczyńska - kierownik
mgr Dorota Parkita
mgr Magdalena Mularczyk
mgr Ewa Lewicka

Pracownicy obsługi

Joanna Dziedzic
Violetta Synowiec

Godziny otwarcia
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
9-18
9-18
9-18
9-18
9-18
10-14
Kontakt
 Tel. (41) 344-28-61 wew. 32
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Wydział mieści się na parterze budynku Biblioteki przy ul. Jana Pawła II 5.

Wypożyczalnia w ubiegłym roku (dane za rok 2019) udostępniła 17 441 woluminów. Obecnie największym powodzeniem cieszy się literatura popularnonaukowa.

Czytelnicy 

Naszymi użytkownikami mogą zostać pełnoletnie osoby zameldowane w woj. świętokrzyskim oraz studenci kieleckich uczelni. Czytelnicy otrzymują elektroniczne legitymacje i mogą rezerwować przez Internet książki ujęte w katalogu on-line (siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę). Legitymacja upoważnia do korzystania ze zbiorów w Kielcach i naszych  jedenastu filiach na terenie województwa. Konto można założyć z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Weryfikacja danych następuje przy pierwszej wizycie w bibliotece na podstawie dowodu osobistego. Posiadanie konta daje wiele możliwości (można przejrzeć historię swoich wypożyczeń, prolongować wypożyczone pozycje, ustawić się w kolejkę do wypożyczonej książki czy zaproponować zakup).

Czytelnicy mogą także korzystać z usług Wypożyczalni Międzybibliotecznej. Szczegółowych informacji na temat zasad korzystania z Wypożyczalni dostarcza regulamin.