Filia w Ostrowcu Św.


Terenem działania biblioteki jest województwo świętokrzyskie

 
 
Pracownicy
mgr Barbara Pawelec - kierownik
mgr Justyna Polanowska
mgr Małgorzata Szurek
mgr Małgorzata Golis

Powiat ostrowiecki
1. Miasto Ostrowiec Świętokrzyski
2. Gmina Bałtów
3. Gmina Bodzechów
4. Gmina Ćmielów
5. Gmina Kunów
6. Gmina Waśniów

Godziny otwarcia
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8-17
8-17
8-17
8-17
8-17
9-13
Kontakt
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
os. Ogrody 26
Tel. 41-262-70-31
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. informuje, że nastąpiła zmiana lokalizacji biblioteki.  
Aktualny adres jest następujący:
PBW w Kielcach  Filia w Ostrowcu Św., os. Ogrody 26, tel. 41 2627031
Zapraszamy.

Czytelnicy

Prawo do korzystania ze zbiorów Biblioteki mają wszyscy zainteresowani. Prawo do wypożyczania zbiorów Biblioteki na zewnątrz mają Czytelnicy pełnoletni, zameldowani bądź kształcący się na terenie województwa świętokrzyskiego.
Czytelnicy mogą wypożyczyć jednorazowo do 8 książek na okres 30 dni oraz do 8 multimediów również na okres 30 dni. Niedotrzymanie terminu zwrotu powoduje automatyczne naliczanie przez komputerowy system biblioteczny opłat pieniężnych 0,10 zł od każdego voluminu za każdy dzień po terminie zwrotu.
Zasady korzystania z Biblioteki określa Regulamin Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim dostępny w siedzibie placówki.

O zbiorach

Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1955 r. Obecnie liczy on ponad 49 586 voluminów. Stan na 31.12.2017 r. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu nauk pedagogicznych i społecznych ale także nowości z beletrystyki. Gromadzone są fachowe czasopisma z zakresu pedagogiki, metodyki, bibliotekoznawstwa, psychologii i literatury. W zbiorach audiowizualnych znajdują się m.in. płyty CD oraz DVD z ciekawą ofertą edukacyjną. Biblioteka dysponuje także bogatym zbiorem regionaliów, dotyczących własnego miasta i powiatu. Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno-bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną.


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. zaprasza do korzystania ze zbiorów Biblioteki a także do współpracy placówki oświatowe i kulturalne naszego miasta i powiatu.