Edukacja filmowa
 

Archiwum wydarzeń  Przydatne linki   

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach w porozumieniu z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie od 2010 roku realizowała projekt edukacyjny Filmoteka Szkolna. Akcja! Prawie dziesięcioletnia współpraca zaowocowała licznymi działaniami informacyjnymi i edukacyjnymi, które miały na celu wspieranie nauczycieli w kształceniu filmowym uczniów oraz popularyzację pakietu Filmoteki Szkolnej na zajęciach przedmiotowych i wychowawczych. Prowadzono zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, organizowano warsztaty dla nauczycieli, imprezy filmowe, konkursy, współpracowano ze szkołami z regionu wymieniając się dobrymi praktykami z zakresu edukacji filmowej (zob. archiwum wydarzeń).

Obecnie PBW w Kielcach przygotowała własną ofertę zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowanych w oparciu o materiały metodyczne i filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej. W bieżącym roku szkolnym oferujemy następujące zajęcia:

  • Bajki animowane naszych rodziców. Czas trwania: 45 min (SP kl. 4-6),
  • Jak powstaje film animowany? Czas trwania: 45 min (SP kl. 4-6),
  • Język filmu dla początkujących (Urząd, reż. K. Kieślowski). Czas trwania: 45 min (SP kl. 7-8, szkoły ponadpodstawowe),
  • Kim jestem? (Gadające głowy, reż. K. Kieślowski). Czas trwania: 45 min (SP kl. 7-8, szkoły ponadpodstawowe),
  • Legendy polskie (Za króla Krakusa, reż. Z. Wasilewski). Czas trwania: 45 min (SP kl. 4-6),
  • Przemoc domowa (Męska sprawa, reż. S. Fabicki). Czas trwania: 45 min (SP kl. 7-8, szkoły ponadpodstawowe),
  • To, co w życiu najważniejsze (Wszystko może się przytrafić, reż. M. Łoziński). Czas trwania: 90 min (SP kl. 7-8, szkoły ponadpodstawowe),
  • W krainie mitów (Król Midas, reż. L. Dembiński). Czas trwania: 45 min (SP kl. 4-6).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt

Anna Knajder-Sowa - PBW Kielce, Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 41-344-28-61 wew. 28