mapa strony   |

Filia w Kazimierzy Wielkiej

 


Wydarzenia  Prezentacja  Zestawienia tematyczne  Historia biblioteki  Czasopisma


Regulaminy  Wypożyczalni  Czytelni  ICIM  Korzystania z dok. multimedialnych


 

    Godziny otwarcia  
28-500 Kazimierza Wielka
ul. Partyzantów 29
Tel. 041352-17-31
kazimierza@pbw.kielce.pl
                  poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota

9-17
9-17
9-17
dzień techniczny
9-17
9-13 (co druga)

     

Pracownicy

Kierownik:
mgr Mariola Majchrowska
mgr Krystian Mucha
mgr Agnieszka Kabat

Teren działania

Powiat kazimierski
1. Gmina Kazimierza Wielka
2. Gmina Bejsce
3. Gmina Czarnocin
4. Gmina Opatowiec
5. Gmina Skalbmierz

     
     

 

Czytelnicy

W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci, uczniowie oraz ludzie związani z oświatą i kulturą, zamieszkali w powiecie kazimierskim. Obecnie zapisanych jest 1085 osób. Czytelnicy mogą wypożyczyć jednorazowo 5 książek na okres jednego miesiąca.

   

O zbiorach

Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1958 r. Obecnie liczy on ponad 30 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, naukowych, społecznych oraz zbiór materiałów metodycznych i programów nauczania. Gromadzone są fachowe czasopisma pedagogiczne, metodyczne i bibliotekoznawcze.

Biblioteka dysponuje zbiorem regionaliów, dotyczących historii oraz współczesności miasta i powiatu. W zbiorach audiowizualnych znajdują się kasety video Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej, programy edukacyjne, filmy, gry komputerowe oraz książki mówione.

Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno – bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną. W bibliotece funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone w cztery stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne. Przeglądanie zbiorów – książek, czasopism i multimediów dostępne jest również poprzez katalog komputerowy filii, dostępny na stronie
internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Katalog ten jest systematycznie uzupełniany o opisy książek i czasopism z lat wcześniejszych.
 

 

 

 
 
 

Nasz miniblog

Follow PBW_Kielce on Twitter
FRI

Redakcja strony
Robert Kardas
icim@pbw.kielce.pl