Filia w Ostrowcu Św.

 

 

   Godziny otwarcia
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota


8-17
8-17
8-17
8-17
8-17
9-13

Pracownicy
mgr Barbara Pawelec - kierownik
mgr Justyna Polanowska
mgr Małgorzata Szurek
mgr Małgorzata Golis

Teren działania
Powiat ostrowiecki
1. Miasto Ostrowiec Świętokrzyski
2. Gmina Bałtów
3. Gmina Bodzechów
4. Gmina Ćmielów
5. Gmina Kunów
6. Gmina Waśniów

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
os. Ogrody 26
Tel. 41-262-70-31
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. informuje,
że nastąpiła zmiana lokalizacji biblioteki.  
Aktualny adres jest następujący:
PBW w Kielcach  Filia w Ostrowcu Św., os. Ogrody 26. 
tel. 41 2627031
Zapraszamy.

Czytelnicy
W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci oraz ludzie związani z oświatą, nauką, kulturą, zamieszkali w powiecie ostrowieckim.
Obecnie zapisanych jest 2500 osób.
Czytelnicy mogą wypożyczyć jednorazowo do 5 książek na okres 2 m-cy.

O zbiorach
Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1955 r. Obecnie liczy on ponad 46,5 tys. voluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu nauk pedagogicznych i społecznych. Biblioteka posiada duży zbiór materiałów metodycznych, programów nauczania, podręczników. Gromadzone są fachowe czasopisma z zakresu pedagogiki, metodyk, bibliotekoznawstwa, psychologii i literatury. W zbiorach audiowizualnych znajduje się m. in. komplet kaset video Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej. Biblioteka dysponuje także bogatym zbiorem regionaliów, dotyczących własnego miasta i powiatu. Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno-bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną.


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. posiada opracowany przez mgr Monikę Górczyńską "Informator dla czytelników". Dostarcza on wszystkim potencjalnym czytelnikom wiadomości o:
1) głównych celach i zadaniach Filii
2) organizacji biblioteki
3) zbiorach bilioteki
4) katalogach
5) regulaminach.
Czytelnik znajdzie tu wskazówki kiedy i jak może skorzystać z księgozbioru Filii, a także uzyska informacje na temat gromadzonych zbiorów. W informatorze zawarty jest m.in. wykaz aktualnie prenumerowanych czasopism i dzienników.