XXVIII Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej - relacja

W dniu 23 marca 2018 roku odbył się finał XXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej, który wraz z Samorządową Szkoła Podstawową w Ostojowie współorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.
Celem konkursu była popularyzacja utworów Wandy Chotomskiej, promowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowania sztuką żywego słowa, przygotowanie do wystąpień publicznych, upowszechnianie zasobów kieleckiej książnicy w środowisku oświatowym oraz integracja środowisk kulturalno-oświatowych.
Uroczyste podsumowanie, które miało miejsce na scenie suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica", swoja obecnością uhonorowali m.in.: Tomasz Pleban - Wicekurator Oświaty w Kielcach, Cezary Błach - Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Beata Kaszuba - Inspektor do spraw edukacji Urzędu Miasta i Gminy Suchedniów, Urszula Salwa - Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.
Do tegorocznych zmagań ze słowem poetyckim przystąpiło 43 uczniów z 6 szkół: Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Suchedniowie, Szkoły Podstawowej
w Goździe, Łącznej i Zaleziance oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie.
Uczestnicy klas 0-VII recytowali wiersze Wandy Chotomskiej oraz odbyli rozmowę na ich temat. Oceniali ich: Hanna Świętnicka, aktorka Teatru Laki i Aktora "Kubuś", Mariusz Kosmalski-Skowerski, aktor, instruktor teatralny, założyciel Szkoły Wrażliwości w Kapkazach i Zenon Juchniewicz, instruktor teatralny, kierownik Centrum Kształceniowo-Integracyjnego w Michniowie.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii uczniów klas 0-III

I miejsce: Oliwia Pawelec, SSP w Ostojowie
II miejsce: Jowita Mazurek, SSP nr 3 w Suchedniowie
III miejsce: Wiktoria Nowak, SSP w Ostojowie
Wyróżnienie: Maja Jorż, SSP nr 3 w Suchedniowie
Wyróżnienie: Oskar Pawelec, SSP w Ostojowie
Wyróżnienie: Liliana Dąbrowska, SSP nr 1 w Suchedniowie
Wyróżnienie: Antonina Polak, SSP nr 3 w Suchedniowie

Nagroda Publiczności: Zuzanna Dulny, SSP w Goździe.

W kategorii uczniów klas IV-VII

I miejsce: Oliwier Fąfara, ZSP w Łącznej
I miejsce: Aleksandra Świtek, SSP nr 3 w Suchedniowie
II miejsce: Jakub Dulny, SP w Goździe
Wyróżnienie: Nikola Morawska, SSP nr 3 w Suchedniowie
Wyróżnienie: Julia Chrzęszczyk, SP w Goździe
Wyróżnienie: Lena Materek, SSP nr 3 w Suchedniowie
Wyróżnienie: Nikola Przeorska, SSP w Ostojowie

Nagroda Publiczności: Aleksandra Świtek, SSP nr 3 w Suchedniowie.

Nagrody dla finalistów zostały ufundowane m.in. przez Pana Arkadiusza Bąka - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Wydarzenie zakończył premierowy spektakl na podstawie sztuki Maliny Prześlugi pt. Pan Lampa w wykonaniu klasy VI SSP w Ostojowie.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym za udział w konkursie oraz sponsorom za ufundowanie nagród. Serdeczne gratulacje składamy laureatom, życząc dalszych sukcesów.

Marta Boszczyk
Joanna Piasta-Siechowicz

Zapraszamy do galerii